Sadece Belirli Üyeler İçin İçerik Oluşturmak

En sadık okuyucularınız büyük hayranlar ve çalışmalarınızı daha fazla okumak için ödeme yapmak isteyebilirler. Daha derinlemesine blog yayınları, indirmeler, videolar, ses içeriği ve daha fazlasını paylaşmaları için yalnızca üyeler için bir alan oluşturabilirsiniz.

Üyelik siteleri büyük bir zaman yatırımı olabilir çünkü sürekli ödeme yapan üyeleriniz için premium içerik oluşturmalısınız. Ancak çok kazançlı olabilirler çünkü tekrar eden gelirler (abonelikler).

Bir WordPress üyelik eklentisini kullanarak kolayca bir üyelik sitesi oluşturabilirsiniz . MemberPress’i kullanmanızı öneririz , bu WordPress için en başlangıç ​​dostu ve sağlam üyelik eklentisidir.

Başlamanıza yardımcı olacak adım adım talimatlarla birlikte bir WordPress üyelik web sitesi hazırlama konusunda eksiksiz bir rehberimiz var .

Özel Forum Oluştur

Ücretli bir üyelik sitesi oluşturmak için başka bir seçenek de kullanıcıların erişim sağlamak için ödemesi gereken özel forumlar oluşturmaktır. Forumlar, kitlenizin sizden bire bir tavsiye alması için harika bir yoldur. Topluluğun diğer üyeleri de birbirleriyle etkileşimde bulunabilir ve yardımcı olabilirler.

Bir forumu yönetmek çok fazla iş olsa da, ücretli bir forum WordPress sitenizden sürekli gelir elde etmenin harika bir yoludur.

Başlamak için sitenizde bir forum oluşturmanız gerekir. İşte WordPress için önerilen en iyi 5 forum eklentisi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir