Oyun Yap Para Kazan

Yetişkinler ve gençler “para kazanmak” ve “farklı para kazanmak” arasında büyük bir fark olduğunu öğrendiğinde, heyecanlanırlar çünkü hayatlarının geri kalanında bir işe sahip olmanın bir alternatifi olduğunu öğrendiler.

Para kazanma kavramı genellikle kötü bir rap alır, çünkü insanlar bazen para kazanmayı çabuk zengin veya piramit düzenleriyle ilişkilendirirler. Bununla birlikte, para kazanmak tamamen farklı bir şey demektir.

Farkı öğrenmek için para kazanmakla para kazanmanın karşılığını alalım ve finansal olarak özgürleşmek söz konusu olduğunda bu farkın neden bu kadar önemli olduğunu anlamak.

Para kazanmak için ne demek

Zaman ve enerjinizi para için takas ederken para kazanırsınız. Başka bir deyişle, bir saat boyunca çalışıyorsunuz, bir saat boyunca para alıyorsunuz. Saat başı ödeme yapıp yapmamanız ya da aylık maaş almanız farketmez – hala zamanınız ve enerjiniz karşılığında başka biri tarafından ödeme yapılır.

Para kazanırken, genellikle yaşam tarzınızı destekleyen para için başka bir işletmeye, bireysel, ticari, kar amacı gütmeyen bir kuruluş veya devlet divine bağlı olduğunuzu hatırlamak önemlidir. Ayrıca, genel olarak konuşursak, zamanınızın ve enerjinizin sınırlı kaynaklar olduğunu unutmayın. Günde sadece 24 saat var ve dolaşmak için sadece çok fiziksel ve zihinsel enerjiniz var.

Ek bir ayrım, para kazandığınızda, çalıştığınız her saat için yalnızca bir kez ödeme yapmanızdır. Bunu bir sonraki para kazanma fikrini keşfettikçe hatırlayın. Burası ilginçleşmeye başladığı yer (ve çok daha eğlenceli).

Para kazanmak için ne demek

Para kazanmak, kendi zamanınızı ve enerjinizi ve biraz da yaratıcılığınızı bir kez kullandığınızda ve tekrar tekrar para kazandığınızda gerçekleşir. Para kazanmak sizi sürücü koltuğuna oturtur. Servet potansiyelinizi düzenli olarak kontrol eden bir başkasına bağımlı olmamanız için bağımsız olmanızı sağlar.

Para kazanmak gibi görünebilir …

 • Yeni veya gelişmiş bir ürün yaratmak, pazarın ihtiyaç duyduğu ve tekrar tekrar satış yapabilmenizi istiyor.
 • Bir kitap yazmak ve sattığınız her zaman, bazen hayatınızın geri kalanında ödeme almak.
 • Bir kişiye veya şirkete sattığınız veya lisansladığınız ve devam eden bir lisans hakkı olan bir icatla geliyor.
 • Lisans verdiğiniz bir oyunun yapımcılığını yapmak, onu bir TV şovuna veya filme dönüştürür.
 • Her oynayışında ödeme aldığın bir reklamcılık için karmakarışık etmek.
 • Kiralık mülklere yatırım yapmak ve bunları ipoteğe ve diğer harcamalara göre kiraya vermek.
 • Her gün aynı alanları kiraladığınız park alanına yatırım yapın.
 • ATM makinelerini her işlemin küçük bir yüzdesinin bulunduğu mağazalara kurmak.
 • Otomatik pilotta kullandığınız ve sizin için aylık gelir (nakit akışı) yaratan bir İnternet pazarlama işi oluşturmak.
 • Temettü üreten hisse senetlerine veya düzenli olarak ödeme yapan diğer faiz getiren finansal araçlara yatırım yapmak.

Kaptın bu işi. Mesele şu ki, bir kere yapıyorsun ve bunun için defalarca para alıyorsun. Bazı insanlar bunu kazanılan gelir yerine pasif gelir olarak adlandırırlar, ancak paralarını gelir getirici bir varlığa yatırmış olan herkes bunun nadiren tamamen pasif olduğunu bilir. Genellikle, varlığın üzerinde yaşayabileceğiniz düzenli bir gelir elde etmeye devam etmesi için yapılması gereken bazı işler veya daha fazlası vardır.

Hangisi önce gelir, para kazanmak veya farklı para kazanmak?

Bu, “Para kazanmak için para alır” sözüne inanıp inanmamanıza bağlıdır. Buna inanıyorsanız, düzenli olarak para kazanmak için kullanmayı seçtiğiniz varlık türlerine yatırım yapmak için muhtemelen ilk önce para kazanacaksınız.

Ancak, her zaman paranızın para kazanmasını gerektirmediğini düşünüyorsanız, “diğer insanların parası” olarak adlandırılan şeyi kullanarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu kavram kaldıraç denir.

Son olarak, bazen gelir getirici bir varlık oluşturmak için fazla para gerekmiyor. Bazen doğru insanlarla çevrili doğru fikirle doğru yerdeyiz ve olan şey kolay ve mucizevi görünüyor … ve belki de öyle!

Kaldıraç neden bu kadar önemlidir?

Kaldıraç, SİZİN para kazanmak için başkalarının zamanını, enerjisini ve parasını kullandığınızda ortaya çıkar. Ve kaldıraç harika bir şey. Aynı zamanda, finansal olarak özgür olan kaç kişinin finansal olarak özgür kalacağı ve kalacağı.

Para kazanmak için başkasının parasını kullanmak şöyle görünebilir:

 • Bir kitap yazıp, kendiniz yapabileceğinizden daha hızlı bir kitap yazmanıza ya da yardım etmenize yardımcı olması için.
 • Bir mucit bulmak ve onun icat ettiği ve buluşları pazarladığınız bir ortaklık yaratıyorsanız, bunun tersi de geçerlidir. Ortak girişim, para kazanmaya başlamak için harika bir yoldur.
 • Bir oyun için fikrinizi zaten bir oyun yazarı olan, ancak henüz finansal olarak başarılı olamayan bir kişiye devretmek ve daha sonra bu kişiyle oyun oynamak için ortak çalışın.
 • Jingle arayan reklamcılık şirketleriyle ilişkiler geliştirirken, sizin için müzik yazacak birini işe almak.
 • Kârlı gayrimenkul anlaşmalarını nasıl belirleyeceğinizi öğrenmek ve ardından fırsatları bulmak için bilgisi veya zamanı olmayan, ancak peşinat için parası olan bir yatırımcı ile birlikte çalışmak – ve belki de mülkü satın almak için ihtiyaç duyduğunuz bakiyeyi ödünç almak. borç veren.
 • Nakit akışı üreten gayrimenkullere yatırım yapmanıza yardımcı olmak için bir banka veya diğer yatırımcıdan bir gayrimenkul parçası için borçlanma.

Kaptın bu işi. Size düzenli olarak para kazandıracak bir varlığa yatırım yapmak için mutlaka tüm paraya sahip olmanız gerekmez. Oldukça sık, tüm süreci kontrol ettiğinizde çok güzel, ancak para kazanmak kariyerinizin başında birisiyle ortak olmak için kaldıraç kullanmak başlamak için harika bir yol olabilir.

Peki para kazanmak ve para kazanmak arasındaki farkı anlamak neden bu kadar önemli?

Sonunda, seçtiğiniz yaşam tarzınızın masraflarını karşılayacak kadar para kazandığınızda, “finansal olarak özgür” dediğiniz şeye sahipsiniz. Bu noktada, kazandığınız paradan kurtulmak için para kazanmaya devam etmek (yani, günlük işinizden vazgeçmek) tamamen size bağlıdır.

Ayrıca, maddi olmayan kişilerin çoğunun yaptığı gibi, kazandığınız para miktarını oluşturmaya devam etmeyi seçebilir, böylece bu ekstra parayı alabilir ve dünyada çok iyi şeyler yapabilirsiniz.

Siz varken, çocuğunuz varsa, onlara gençken bu kavramları öğrettiğinizden emin olun. Finansal açıdan başarılı bir yaşam yaratan yetişkin bir çocuğa sahip olmak ile bir noktada, ayağına geri dönebilmek için bir süre evde yaşamak zorunda kalan kişi arasındaki farkı yaratabilir.

Ne için bekliyorsun? Git biraz para kazanmayı düşün, olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir