Web Sitesi ile Para Kazanma Yöntemleri

 Satış Ortaklığı

Bağlı kuruluş pazarlaması beni ilk önce niş sitelere sokan şeydi. Tuğla ve harç işim daha fazla müşteri için blog yazmamı sağladı; bağlı kuruluş pazarlama konseptini okuduğumda bunun çok kazançlı olabileceğini düşündüm. Sonuç odaklı para kazanma modelini hemen beğendim.

Bağlı kuruluş pazarlaması kolay bir kavramdır. Bir tüccara üye oluyorsunuz, onlar size gönderdiğiniz trafiği izleyen ve sırayla tavsiye izninizin oluşturduğu satışları izleyen özel bir bağlantı veriyorlar.

Bağlı kuruluş olarak, satış için bir yüzde veya sabit oranlı para toplamı elde edersiniz.

Bugünlerde bağlı kuruluş pazarlaması, markalar ve şirketler için standart bir pazarlama kanalıdır. Yayıncılar için standart bir para kazanma yöntemidir.

On binlerce tüccarın ortaklık programları var. Aslında, büyük markaların bağlı kuruluş seçeneğinin bulunmaması nadirdir.

Markalar, şirket içi bir ortaklık programı olarak adlandırılanları işletir veya bir ortaklık ağının bir parçasıdır.

Yazılım genellikle şirket içi ortaklık programları sunar. Fiziksel ürünler tipik olarak bağlı kuruluş ağının bir parçasıdır.

İki ana ortaklık teklifi vardır. Onlar:

Komisyon bazlı teklifler

Komisyon bazlı teklifler, bir satış yaptığınızda bir komisyon sağlar.

Ortaklık bilgilerini genellikle bir şirketin web sitesinin veya Google “XYZ şirket bağlı kuruluş programının” altbilgisinde bulabilirsiniz.

Bu günlerde ana ortaklık ağları:

  • ShareASale
  • CJ.com
  • Amazon Ortakları
  • Darbe Yarıçapı
  • Awin

Tüm bu platformların bir parçasıyım ama ShareASale ve Amazon’u her şeyden önce bir kullanıcı dostu bakış açısıyla destekliyorum.  CJ.com da iyidir ancak kullanmak biraz daha zor. Impact Radius veya Awin’i fazla kullanmıyorum çünkü teklif bulmak için kafa karıştırıcı buluyorum.

EBM

EBM, işlem başına maliyet anlamına gelir. Bunlar teknik olarak komisyona dayalı teklifleri içermesine rağmen, istişareleriniz bir form doldururken veya bir e-posta gönderdiğinde ücret kazanmayı ifade eder.

Bu tekliflerin avantajı, yönlendirmelerinizin size ulaşması için para harcamanıza gerek kalmamasıdır. Bazı tüccarlar için komisyonlar hala yüksek olabilir.

Bu gerçekten markalar ve şirketler için bir lider üretim şeklidir.

EBM tekliflerinde fazla değil ama yine de büyük bir iş.

EBM ağları şunları içerir:

  • Peerfly
  • Panthera

Başka birçokları var, ama bunun çoğunu yapmadığım için, ana ağlara aşina değilim.

Bilgi ürünlerini satma

Bazı nişler diğerlerinde umutsuz olduğu halde bilgi ürünleri satmak için harikadır.

Bir nişin bilgi ürünleri satmak için iyi olduğunu nereden biliyorsunuz?

Genel kural, nişinizin problem çözme etrafında dönmesi durumunda, bilgi ürünlerinin satılması için oldukça iyi bir şans olabilir. Bilgi ürünlerinin satılmasında 3 büyük niş “sağlık”, “zenginlik” ve “ilişkiler” dir. Elbette başkaları da var. Aşağıdaki 3 tür bilgi ürünü ile yıkıyorum.

Dersler

Kurslar, iş nişleri, DIY, yazma ve grafik tasarım gibi yaratıcı arayışlar, çeşitli hobiler (yorgan nasıl) dahil olmak üzere birçok nişte satılabilir. Temel olarak, güçlü bir nasıl yapılır bileşeni bulunan herhangi bir niş, bir seyir ile sonuçlanabilir.

Raporlar ve teknik incelemeler

Raporlar ve teknik incelemeler iş dünyasında en iyisini satar. Örneğin, belirli bir sektör için veri toplarsanız, bu verileri bir rapora aktarabilir ve bu verileri isteyen işletmelere veya şirketlere satabilirsiniz.

Vaka çalışmaları, satabilecek başka bir beyaz sayfa şeklidir, çünkü bu gerçek bir örnektir.

Nasıl yapılır rehberleri

Bir kursa benzemekle birlikte, nasıl yapılır kılavuzu ile rehberlikle ilgili ne elde edeceğiniz konusunda sizi adım adım ilerleten fitness ve ilişki endüstrilerindeki eski PDF ürünlerine atıfta bulunuyorum. Örnekler nasıl kilo verilir, kas oluşturulur, erkekleri cezbeder, kadınları cezbeder, vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir